top of page

Proces projektowania
i realizacja

krok po kroku

KROK

KROK 

KROK 

KROK 

KROK 

KROK 

KROK 

KROK 

ANALIZA POTRZEB

Pierwszym krokiem do udanej współpracy oraz co najważniejsze - realizacji w 100% spełniającej oczekiwania Inwestora jest niezobowiązujące spotkanie i rozmowa, podczas której analizowane są oczekiwania dotyczące projektu jak na przykład styl wnętrz czy tryb życia i wiele innych ważnych aspektów, które sprawią, że osoba zamieszkująca wnętrza będzie czuła się w nich komfortowo. Na spotkaniu sporządzana jest również ankieta, która pozwoli nam skrupulatnie określić potrzeby Inwestora.

INWENTARYZACJA

Po spotkaniu organizacyjnym przychodzi moment na dokładne pomiary oraz sporządzenie dokumentacji fotograficznej przestrzeni do zaprojektowania. Jest to kluczowy moment i nasza baza do wykonania kolejnego kroku. Jeśli współpraca odbywa się w formie zdalnej, bazujemy na materiałach przekazanych przez Inwestora. Dotyczy to również wstępnej Inwentaryzacji w przypadku, gdy inwestycja jest jeszcze w trakcie budowy.

PROJEKT KONCEPCYJNY

Przystępujemy do najbardziej twórczego etapu - projektu koncepcyjnego. To właśnie teraz jest moment na wielkie zmiany w układzie funkcjonalnym, w formie rysunków: burzenie ścian oraz stawianie nowych - to wszystko, aby stworzyć najlepszą wersję przestrzeni, którą mamy do dyspozycji. Prosty model 3D - jeszcze bez uwzględnionych materiałów pozwoli zobrazować Inwestorowi jego nową przestrzeń. Na tym etapie, spośród kilku koncepcji wybieramy najlepsze rozwiązania.

WIZUALIZACJE

Moment, na który każdy czeka z niecierpliwością, czyli wnętrza w 3D obrazujące efekt końcowy pracy. Model 3D posiada już nałożone materiały i pozwala odzwierciedlić wygląd zakończonej Inwestycji.

KOSZTORYS

Po zaakceptowaniu poprzednich etapów pracy, Inwestor otrzymuje kosztorys z wyceną całkowitego wyposażenia oraz z uwzględnieniem ustaleń dotyczących budżetu omawianych na pierwszym spotkaniu.

PROJEKT WYKONAWCZY

Ostatni etap projektowy, który pozwoli nam przystąpić do realizacji projektu. Przygotowywane są rysunki techniczne dla wykonawców mebli, elektryków, stolarzy itd. Na podstawie projektu wykonawczego tworzone są zestawienia materiałów i lista zamówień.

NADZÓR I ZAMÓWIENIA

W tym momencie, wszystko przenosimy z papieru do rzeczywistości. Może się zdarzyć sytuacja, że na budowie zaskoczy nas coś nieoczekiwanego, wówczas nadzór pozwoli na analizę i jak najlepszą alternatywę dla zaistniałej sytuacji. Realizowane są wszystkie zamówienia.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI

Proces projektowy został zakończony. Nie pozostaje teraz nic innego, jak ożywić wnętrza i wprowadzić do nich swoją energię oraz cieszyć się indywidualnie zaprojektowaną przestrzenią, dobraną idealnie do własnych potrzeb.

Część wypoczynkowa
Marmur
bottom of page